ورق فوم

ورق فوم در ایران اولین بار در دهه ٧٠ در صنعت کفاشی مورد استفاده قرار گرفت، بعد از گذشت چند سال و با توجه به کارایی و نیاز روز افزون صنعت کیف و کفش به ورق فوم ، گروه تولیدی کفش ملی تصمیم بر وارد نمودن ماشین الات این صنعت و تولید ورق فوم در ایران گرفت و در گذشت زمان انواع مختلف ورق فوم توسط این شرکت تولید شد. در این هنگام ورق فوم کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف پیدا کرد و استفاده از ورق فوم در مشاغل گوناگون روز به روز گسترده تر و بیشتر شد. بعد ها و با منحل شدن شرکت کفش ملی هر یک از مهندسین این شرکت اقدام به تولید ورق فوم به صورت مجزا نمودند که با توجه به افزایش تقاضا روز به روز به تولید کنندگان محصولات ورق فوم در انواع مختلف افزوده شد.

تولید کننده ورق فوم : امروز در کشورمان ایران ٩ شرکت اقدام به تولید ورق فوم کرده اند که از این ٩ شرکت ٤ شرکت به صورت تخصصی تولیدکننده ورق فوم هستند. ورق فوم با توجه به تنوع گسترده ای که در فرمول دارد روز به روز به خواهان آن اضافه شده به گونه ای که شرکت های تولید کننده ورق فوم ملزم به استفاده از فرمول و ماشین الات جدید و به روز میگردند.

تولید ورق فوم بر خلاف ظاهر ساده ای که دارد بسیار سخت و حساس می باشد. به گونه ای که کوچک ترین اشتباه در فرمول ، ترکیب و میکس مواد و مدت زمان پخت و با حتی ناخالصی در مواد مصرفی ورق فوم تولید شده را غیر قابل استفاده می نماید .در ادامه تعدادی از محصولات ورق فوم که توسط فومینو عرضه می شود ذکر شده اند.

ذکر این نکته در استفاده از ورق فوم الزامی است:

ورق فوم دارای قابلیت اشتعال بالایی می باشد ، در هنگام استفاده از ورق فوم کلیه موارد ایمنی در کارگاه ها ، کارخانجات و انبار ورق فوم باید با ضرورت بسیار بالایی رعایت شود.

شرکت فومینو با بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا و تکیه بر مهندسین مجرب خود اقدام به تولید ورق فوم نموده است. لازم به ذکر است ورق فوم تولید شده توسط فومینو با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه تهیه شده و قیمت نهایی آن نسبت به سایر تولیدکنندگان ورق فوم مقرون به صرفه می باشد.

ویژگی های ورق فوم تولید شده توسط فومینو:

ورق فوم تولید شده توسط فومینو دارای رنگبندی متنوع و زنده ای می باشد، تولید ورق فوم در رنگ بندی خاص نیز به درخواست مشتری قابل انجام است.

همانگونه که پیش تر ذکر شد فومینو برای تولید ورق فوم از مرغوب ترین و با کیفیت ترین مواد اولیه استفاده کرده است. همین امر سبب می شود تا با کیفیت ترین محصول ورق فوم در اختیار شما عزیزان قرار گیرد. کیفیت ورق فوم از موارد بسیاری قابل تشخیص است. در ادامه به ذکر چند مورد خواهیم پرداخت:

  • ابعاد و ضخامت ورق فوم تولید شده باید یک دست باشد و هیچ زدگی و یا حباب در درون و بیرون ورق فوم وجود نداشته باشد.
  • ورق فوم در حین برش نباید پودر فوم تولید کند. در صورتی که روق فوم در حین برش پودر شود آن محصول خوش برش نیست. علاوه بر این ورق فوم بعد از برش نباید دچار عدم افت ضخامت شود.
  • ورق فوم با کیفیت از خاصیت برگشت پذیری مناسبی برخوردار است.

نکته قابل توجه: خواص ویژه ورق فوم بسته به نوع مصرف آن منحصر به فرد است. به عنوان مثال ورق فومی که حالت نرمی دارد و از برگشت پذیری کمی برخوردار است ممکن است در تولید یک محصول کارایی نداشته باشد و در ظاهر ورق فومی بی کیفیت قلمداد شود ولی همین ورق فوم ممکن است در صنعت دیگری بسیار کارامد باشد و انتظارات را برآورده کند. به طور کل نمی توان گفت که این ورق فوم بی کیفیت است و قابل استفاده نمی باشد. تنها مواردی که یک ورق فوم را غیر قابل استفاده می کند حباب ها و زدگی های زیاد در مغز ورق فوم است.

ابعاد ورق فوم

ورق فوم در ابعاد گوناگونی تولید می شود. اما ورق فوم با ابعاد ١٥٠ سانتی متر در ٢٣٠ سانتی متر بیشترین خواهان را در میان دیگر ابعاد ورق فوم دارد. اکثر افرادی که اقدام به خرید ورق فوم می کنند در صورتی که با ورق فوم آشنا باشند، قطعا ابعاد 150 در 230 را برای خرید ورق فوم انتخاب می کنند. این ابعاد از ورق فوم به این علت مورد پسند همگان قرار دارد که پرتی کمتری دارد و بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر ابعاد ورق فوم می باشد. تولید کنندگان ورق فوم بنا به دلایلی کمتر اقدام به تولید ورق فوم در این ابعاد می کنند و یا در صورت تولید ورق فوم در ابعاد ذکر شده آن را به صورت برش خرده تحویل مشتری می دهند . این امر برای اکثر افرادی که خواهان این ابعاد از ورق فوم هستند بسیار ناراحت کننده می باشد. .

برخی از شرکت های ایرانی اقدام به خرید ورق فوم در ابعاد ١٥٠ سانتی متر در ٢٣٠ سانتی متر کرده و با استفاده از این ابعاد از ورق فوم اقدام به تولید رول فوم می کنند و با سوء استفاده از نام و برند شرکت های تولید کننده ورق فوم اقدام به فروش رول فوم کرده و با توجه به حساسیت تولید رول فوم موجبات عدم رضایت مشتری را فراهم می اورند. لذا برایخرید محصولات فومی بهتر است آنها را از نمایندگی های معتبر تهیه فرمایید.

ما را در گوگل محبوب کنید